11-07-2018

Роботи тривали 6 місяців. За цей час була оновлена ​​турбіна енергоблоку, димоходи, запалювальні апарати. В результаті потужність енергоблоку зросла з 190 МВт до 280 МВт, що дозволить станції видавати більше електроенергії в енергосистему України.

Окрему увагу компанії в ході проекту було приділено зниженню викидів в навколишнє середовище. 29,3 млн грн від загального обсягу інвестицій було направлено на реконструкцію електрофільтру. Завдяки цьому концентрація пилу в димових газах скоротилася в 3,7 рази і відповідає проектним показникам.

Важливою особливістю реконструкції електрофільтру стало часткове фінансування робіт за рахунок ранніше сплаченого компанією ДТЕК Енерго екоподатку в бюджет Вінницької області та м. Ладижин.

Таке рішення було прийнято головою Вінницької обласної державної адміністрації та мером міста в рамках плану по поліпшенню екологічної обстановки в регіоні. З обласного та міського бюджетів на перший етап реконструкції було виділено 20,9 млн грн.

«Наша область першою в Україні виділила кошти на реальну роботу по зменшенню викидів промислових підприємств. Почавши з ДТЕК Ладижинської ТЕС, ми побачили, що місцева влада і бізнес можуть діяти спільно заради покращення екології в регіоні. Турбота про комфортне життя людей в області і стабільна робота підприємств, які поповнюють місцеві бюджети, для нас дуже важлива», - наголосив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій під час відвідування ТЕС.

Разом з тим, генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук повідомив, що компанія планомірно працює над модернізацією генеруючих потужностей. Ключова стратегія компанії - підвищувати ефективність ТЕС і одночасно знижувати їх вплив на навколишнє середовище, як того вимагає Національний план по скороченню викидів.

«Наша компанія за 2012-2017 роки заплатила 667 млн ​​грн екологічного податку у Вінницькій області - а це еквівалент установки електрофільтрів на п'яти енергоблоках Ладижинської ТЕС. Сьогодні ми побачили, як загальна мета об'єднує і приносить позитивні зміни у вигляді скорочення викидів пилу і, як наслідок, більш чистого повітря в регіоні. Ми продовжимо співпрацю з владою області в такому форматі і дякуємо за діалог із цього питання, - зазначив Дмитро Сахарук під час брифінгу на Ладижинській ТЕС, - Успішна реалізація першого проекту показує, що його можна поширити по всій країні. Тоді ефект від природоохоронних заходів буде більш масштабним».

У планах ДТЕК Енерго виконання другого етапу реконструкції електрофільтрів на Ладижинської ТЕС в 2019 році. Загальна вартість реконструкції електрофільтру - 82,3 млн грн. Повна реалізація проекту дозволить довести викиди енергоблоку до європейських норм, що позитивно позначиться на екологічній обстановці в Ладижині та Вінницькій області.


Тел.: +380(44)-536-40-29;
+380(97)-987-42-25;
Ел. пошта:
electromagazine@ukr.net


most actual video

most actual video