10-08-2018

Компанія АББ отримала замовлення вартістю понад 150 млн. дол. США від датської енергетичної компанії Ørsted (що раніше називалася Dong Energy) на постачання цілої низки технологій, які допоможуть інтегрувати та передавати вітрову електроенергію з відновлюваних джерел з Hornsea Project Two, що має стати найбільшою в світі морською вітровою електростанцією. Замовлення були зроблені у другому кварталі 2018 року, і це є першим етапом глобальної п’ятирічної рамкової угоди про постачання обладнання для електрифікації та автоматизації для з’єднання та інтеграції в електромережу морських та наземних вітрових електростанцій.

Hornsea Two – це проект потужністю 1 400 МВт для розвитку вітрової енергетики у Північному морі, розташований приблизно у 100 км від узбережжя Йоркширу. Після завершення він зможе постачати достатньо екологічно чистої електроенергії, щоб задовольняти потреби понад 1,3 млн. домогосподарств щороку. Додаткове енергопостачання підтримуватиме економічне зростання в регіоні Хамбер Великої Британії та допомагатиме країні досягти своєї мети – генерації 15% потреб в електроенергії з відновлюваних джерел до 2020 року.

Компанія АББ поставить свою найсучаснішу технологію Static Var Compensation Light (Статичного компенсатора реактивної потужності), передові системи управління ABB Ability™ MACH, комплектні розподільчі пристрої високої напруги з елегазовою ізоляцією, трансформатори, реактори та фільтр-компенсуючі пристрої. АББ також відповідатиме за розробку, постачання, проектний менеджмент та здачу в експлуатацію цифрових систем управління та захисту для наземної підстанції та двох підстанцій на морських платформах.

«Ми дуже раді співпрацювати з компанією Ørsted у цьому стратегічному довгостроковому технологічному партнерстві та працювати над нашою спільною метою – генерацією більших обсягів електроенергії з відновлюваних джерел в електромережу та розвитком рішень екологічно чистої енергетики, – зазначив Клаудіо Факін, керівник бізнес-напряму «Енергетичні мережі» компанії АББ. – Передові технології та цифрові рішення на основі ABB Ability™ відіграватимуть ключову роль в підвищенні потужності та покращенні якості та надійності постачання електроенергії мільйонам людей. Цей проект зміцнює позицію АББ як найкращого партнера для забезпечення більш потужних, інтелектуальних та екологічно чистих електромереж».

Потік електроенергії з вітрової електростанції Hornsea Two буде захищати та контролювати найбільша система Статичної компенсації, будь-коли збудована для морської вітрової електростанції STATCOM (Static Compensation). Системи STATCOM допомагають морським вітровим турбінам збільшувати потужність передачі електроенергії, підвищувати якість електроенергії та зміцнювати стабільність електромережі, забезпечуючи енергоефективне та надійне енергопостачання. Мізками системи STATCOM є система управління, захисту та моніторингу ABB Ability MACH, що управляє цією складною технологією завдяки нагляду за тисячами операцій в режимі реального часу для забезпечення надійності та ефективності постачання електроенергії.

В рамках проекту для моніторингу електричної мережі буде використовуватися система MicroSCADA, що працює на платформі ABB Ability™ та збирання даних з Розумних електронних приладів (Intelligent Electronic Devices) Relion® та Дистанційних термінальних пристроїв (Remote Terminal Units) для забезпечення безпечної та надійної інтеграції роботи системи з інтеграції електроенергії в мережу. Передові критично важливі технології також будуть використовуватися для зв’язку між морськими платформами та наземною підстанцією.

ABB Ability™ – уніфікована міжгалузева цифрова пропозиція компанії з пристроями, системами, рішеннями, сервісами та платформою, що дозволяє клієнтам підвищувати продуктивність при зниженні витрат.

Концепція компанії Ørsted – це світ, що працює на повністю екологічно чистій електроенергії. Компанія Ørsted розробляє, будує та експлуатує морські вітрові електростанції, біоенергетичні установки та інноваційні рішення з переробки твердих відходів на електроенергію та постачає своїм клієнтам інтелектуальне обладнання для енергетики. У 2017 році компанія Ørsted мала доходи у 8 млрд. євро. В ній працюють 5 600 співробітників, 900 з них – у Великій Британії. orsted.co.uk


Тел.: +380(44)-536-40-29;
+380(97)-987-42-25;
Ел. пошта:
electromagazine@ukr.net


most actual video

most actual video