14-11-2018

«Якісне освітлення – це комфорт для персоналу та промислова безпека. Своїми силами ми встановили близько 500 LED-світильників зовні і всередині котлотурбінного цеху, на даху, в конвеєрних галереях паливоподачі і вагоноопрокиді. Переконалися в ефективності LED-технології і запросили енергосервісну компанію (ЕСКО) для освітлення турбінного відділення. ЕСКО інвестувала свої кошти в проект, закупила обладнання і виконала монтаж «під ключ» з гарантією економії», – розповів директор ДТЕК Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик.

«Кожен LED-світильник потужністю 180 Вт має спеціальний захист від перегріву в умовах високої температури турбінного відділення. Нові світильники прослужать без заміни і зниження якості світлового потоку понад 100 тис. годин (більше 11 років). Тобто, ми ще заощадимо і на їх обслуговуванні», – говорить Дмитро Саволюк, енергоменеджер, начальник цеху наладки і випробувань обладнання ДТЕК Ладижинської ТЕС.

«Ми комплексно підходимо до виконання подібних проектів. Повністю перепроектувати систему освітлення турбінного залу основного корпусу Ладижинської ТЕС. Тепер система має два режими роботи: повністю автоматичний – без втручання людини (включення і виключення в залежності від освітленості за допомогою світлочутливого автомата) і ручний режим. Крім установки LED-світильників замінили 5,8 км кабельних мереж, проклали 3,5 км кабельних трас з використанням металевих оцинкованих труб, встановили нові шафи управління освітленням. А в процесі роботи з керівництвом Ладижинської ТЕС узгодили ще 4 нових проекти з модернізації освітлення», – розповів менеджер проектів ДТЕК ЕСКО Ярослав Казмірук.

«Енергосервіс дозволяє підприємству-замовнику не відволікати власні ресурси на модернізацію, отримати нове ефективне обладнання і гарантовану економію. Замовник повертає інвестиції протягом декількох років виключно за рахунок досягнутої економії. Досвід наших проектів з освітлення на ТЕС, ЦЗФ і металургійних підприємствах показує економію 70-90% електроенергії», – зазначив директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.


Тел.: +380(44)-536-40-29;
+380(97)-987-42-25;
Ел. пошта:
electromagazine@ukr.net


most actual video

most actual video