Новини
Про це повідомляє прес-служба "Укренерго".
Як зазначили в прес-службі, в найближчі півроку запланована реалізація RTE International першого етапу проекту - техніко-економічного обґрунтування та технічних завдань для подальших робіт. На другому етапі має бути визначено можливу вартість будівництва, створено модель майбутньої системи зберігання, а також дорожню карту із переліком всіх необхідних заходів для втілення спільного проекту.
Цей проект має значення для інтеграції енергосистеми України з енергосистемою континентальної Європи. Зокрема, однією із вимог інтеграції України до ENTSO-E є забезпечення необхідного обсягу первинного регулювання частоти, нагадали в прес-службі компанії.
"Крім того, протягом останніх кількох років в Україні спостерігається збільшення обсягів виробництва вітрової та сонячної генерації. За прогнозами, до 2035 року питома вага "зеленої" енергетики в енергобалансі становитиме близько 25%. Це вимагає будівництва додаткових високоманеврових потужностей, які до того ж відповідають екологічним вимогам європейських країн. Енергонакопичувачі здатні вирішити це завдання", - зазначили в "Укренерго".