27-02-2019

«Для нас критично важлива інноваційна модернізація енергетики. Я чудово розумію, що це складне та дуже багатовекторне завдання. Але воно є необхідним. Ми побачили, що традиційні підходи до енергетичної галузі в Україні себе вичерпали. Нова енергетика – це одне з найперших питань для руху вперед нашої держави. На цьому шляху нам необхідно збільшити частку відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі. І дуже важливо, що бізнес підтримує таку позицію, що інвестори довіряють Україні, вірять у її перспективу і готові вкладати кошти саме в енергетику майбутнього», - заявив президент України Петро Порошенко.

Президент також підкреслив, що Україна може використовувати потужну енергетичну інфраструктуру країни для того, щоб отримати «енергетичний безвіз» і стати великим експортером електроенергії в Європу.

На Приморській вітроелектростанції будуть встановлені 52 вітротурбіни виробництва компанії GE одиничною потужністю 3,8 МВт. Перша черга вітроелектростанції розташована в Приморському районі Запорізької області, друга - в Приазовському. Повна здача в експлуатацію Приморської ВЕС очікується до жовтня 2019 року. По завершенню всіх робіт Приморський вітропарк завдяки сильному вітру в місці розташування ВЕС буде видавати в енергосистему країни 200 МВт екологічно чистої потужності.

«Початок експлуатації першої черги Приморської ВЕС підтверджує наші зобов'язання щодо збільшення інвестицій в розвиток відновлюваної енергетики. Зростаюча частка виробництва чистої електроенергії в країні сприятиме більш збалансованому та екологічному енергетичному міксу, як це передбачено Енергетичною стратегією України. Разом з нашою проектною командою ми раді розвивати успішне партнерство з державою і регіоном для підвищення безпеки енергопостачання країни», - сказав генеральний директор ДТЕК ВДЕ Філіп Лекебуш.

Проект Приморської ВЕС пройшов складний шлях. Підготовка до будівництва об'єкта починалася ще в 2011 році, а активну фазу було заплановано на 2013-2014 роки. Однак у зв'язку зі складною економічною і політичною ситуації в країні, що склалася в той час, проект був призупинений. Він був відновлений в 2016 році.

На початку 2018 року ДТЕК ВДЕ підписала контракт з компанією General Electric на поставку, встановлення і обслуговування 26 вітротурбін для першої черги Приморської ВЕС. А в жовтні того ж року компанії підписали ще один контракт щодо другої черги ВЕС.

Сьогодні Приморська вітроелектростанція є платформою для впровадження енергетичних інновацій. На станції вперше в Україні застосована інноваційна технологія цифрової підстанції.

«Будівництво Приморської ВЕС - це свідчення професіоналізму, глибокої технічної експертизи і прихильності інновацій всіх учасників проекту, в якому слово «партнерство» є головним. Тому ми дякуємо нашому партнеру - компанії ДТЕК - за довіру і підтримку. Цей проект означає широкий крок до невичерпного джерела чистої енергії з опорою на передові технології світового класу. І GE пишається тим, що разом з компанією ДТЕК допомагає Україні зробити цей широкий крок в майбутнє», - повідомив генеральний директор GE в Україні В'ячеслав Феклін.

Інвестиції ДТЕК ВДЕ в реалізацію проекту Приморської ВЕС становитимуть близько 300 млн євро. Планується, що Приморська ВЕС буде генерувати 650-700 млн кВт-год «зеленої» електроенергії щорічно. Цієї кількості енергії достатньо для забезпечення електрикою близько 350 тисяч українських домогосподарств. Робота об'єкта дозволить скоротити викиди СО2 в атмосферу на 700 тис. тон на рік.


Тел.: +380(44)-536-40-29;
+380(97)-987-42-25;
Ел. пошта:
electromagazine@ukr.net


most actual video

most actual video