24-06-2019

Кредит надано консорціумом трьох німецьких банків – KFW IPEX-Bank, ODDO BHF Aktiengesellschaft на чолі з Bayerische Landesbank, під гарантії експортно-кредитних агентств (ЕКА) Euler Hermes і CESCE. Термін кредитування – 10 років після введення вітроелектростанції в експлуатацію.

Для Euler Hermes (Німеччина), лідируючого ЕКА, це вже третій проект з ДТЕК у відновлюваній енергетиці. Раніше агентство страхувало угоди щодо залучення позикового фінансування для будівництва I черги Приморської ВЕС, а також першого великого проекту ДТЕК у вітроенергетиці – Ботієвської ВЕС. Для експортно-кредитного агентства CESCE (Іспанія) ця угода стала першою в Україні за останні декілька років.

«ДТЕК ВДЕ вкотре підтверджує статус ключового інвестора в відновлювану енергетику України. Минулого року інвестиції компанії склади майже половину від усіх вкладень у сектор ВДЕ. Ця угода із залучення позикового фінансування для будівництва Приморської ВЕС зміцнює роль компанії в якості довгострокового партнера для провідних міжнародних фінансових інститутів і компаній з постачання промислового обладнання. Залучаючи інвестиції в передові та інноваційні рішення, ми продовжуємо робити внесок у трансформацію енергетичного сектора та зміцнення енергетичної безпеки України», - зазначив Філіп Лекебуш, генеральний директор ДТЕК ВДЕ.

«BayernLB радий повідомити про закриття угоди на суму 90 млн євро з фінансування будівництва II черги Приморської ВЕС. Будівництво Приморської ВЕС стане внеском в підтримку зусиль України щодо збільшення частки «зеленої» енергетики до цільового рівня відповідно до прийнятої Директиви ЄС з відновлюваної енергії 2009 р. Хочу висловити подяку команді ДТЕК ВДЕ, завдяки професіоналізму якої були своєчасно подолані всі виклики цього складного проекту для його реалізації в заплановані терміни», - сказала Carmen Larraz, голова проектного фінансування Bayerische Landesbank.

Будівництво ІІ черги Приморської ВЕС потужністю 100 МВт стартувало в 2018 році. Вітропарк буде складатися з 26 вітротурбін одиничною потужністю 3,8 МВт виробництва компанії GE. Після завершення будівельних робіт (I та II черги) Приморська ВЕС буде оснащена 52 вітротурбінами GE 3.8-130 / 137-110HH, однією з найбільш інноваційних наземних моделей GE. Загальні інвестиції в проект сягатимуть більше 150 млн євро.

Зараз йде активна фаза будівництва: побудовані всі під'їзні дороги, пальові поля і фундаменти під вітротурбіни, здійснюється установка перших вітряків. Завершення будівництва заплановано на вересень 2019 року.

Після введення в експлуатацію двох черг Приморська ВЕС потужністю 200 МВт буде генерувати близько 650-700 млн кВт∙год «зеленої» електроенергії щорічно. Цієї кількості енергії достатньо для забезпечення електрикою близько 350 тисяч українських домогосподарств. Робота об'єкта дозволить скоротити викиди СО2 в атмосферу на 700 тис. тонн/рік за рахунок зниження завантаження підприємств традиційної генерації.


Тел.: +380(44)-536-40-29;
+380(97)-987-42-25;
Ел. пошта:
electromagazine@ukr.net


most actual video

most actual video