20-05-2020

Заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексій Рябчин під час онлайн-марафону наголосив на актуальності питання енергоефективності та енергозбереження в Україні.

“Сьогодні влада приділяє увагу ефективному споживанню енергії, як з боку населення, так і з боку підприємств та бюджетних організацій. Ця тема є важливою, тому я радий прийняти участь у марафоні”, - зазначив Олексій Рябчин.

Спікер зазначив 5 пріоритетних напрямів роботи влади в галузі електроенергетики:

  • реформа управління галуззю та перехід від лідерства до інституціонального керівництва;
  • надання “теплих кредитів”;
  • реформування податкової системи, зокрема спрямування вирівнюючого податку не до бюджету України, а на реалізацію програм у галузі енергетики та декарбонізацію;
  • боротьба з енергобідністю;
  • збільшення ефективності фінансування системи енергетики та програм з енергоефективності.

Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський підкреслив, що відомство продовжить взятий раніше напрямок розвитку енергоефективності в Україні. Особливо сьогодні, коли держава наголошує, що будівництво в країні повинно продовжуватися, і при цьому мають бути застосовані енергоефективні технології.

“Президент України Володимир Зеленський зазначав, що повинно продовжитися будівництво доріг, об’єктів соціального призначення: лікарень, дитсадків тощо, - зазначив Василь Лозинський. - Тому ми націлені приділяти більше уваги енергоефективності в будівлях та в цілому в житловому й промисловому секторах”.

З доповідями виступили представники Ради Громадської спілки «Всеукраїнська Енергетична Асамблея», компанії-партнера YASNO,  NEFCO Україна, проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності в Україні», Українського Національного Комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) та інші.

Одним з ключових питань першого дня марафону стало обговорення питання енергоефективності серед громад.

“Для наших клієнтів ми вже виконали більш ніж 80 енергосервісних проектів з досягнутою економію від 20 до 90% енергоресурсів, - наголосив керівник відділу комунікацій YASNO Антон Ковалишин - Як постачальник електроенергії для 3,5 мільйонів клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях ми вбачаємо своєю місією робити свій внесок в формування культури енергоефективності та енергоощадливості”.

Голова Громадської ради при Міністерстві розвитку громад та територій Павло Михайліді подякував спікерам за цікаві та корисні доповіді.

“Дякую представникам влади за підтримку в залученні громадян до формованная та реализации державной политики. Тіль

Другий день марафону був присвячений питанням енергозбереження у житловому секторі. Директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну представила ініціативи організації, а також розповіла про гранти для компаній, що надають послуги у сфері енергоефективності.

Також під час марафону були розглянуті питання енергоаудиту та нормативної бази, що регламентує питання енергоефективності.

 

Онлайн-марафон триватиме до 22 травня.


Тел.: +380(44)-536-40-29;
+380(97)-987-42-25;
Ел. пошта:
electromagazine@ukr.net


most actual video

most actual video