21-05-2020

За її словами, сьогодні України споживає енергоресурсів у два рази більше, ніж Європа. Тому НКРЕКУ націлена на реалізацію комплексних програм, щодо впроваждення енергозберігаючих технологій, як у житловому, так й промисловому комплексі країни. Ініціатива включає залучення інвестицій від держави, кредитування енергозберігаючих проектів, а також комунікаційна програма. Чиновниця також вбачає проблему з ефективним використанням енергоресурсів у низький інформованості споживачів.

“Споживачі повинні розуміти, що інвестуючи сьогодні, наприклад, у заміни чи встановлення теплонасосу у підвалі власного житлового будинку, вже через 2-3 роки можно досягти значної економії за опалення та гарячу воду”, - наголосила Ольга Бабій.

Тому сьогодні вкрай важливо сформувати двосторонній діалог між монополістом та споживачами, розробити ефективний план взаємодії, який буде включати також комунікації та пояснення важливості реалізації енергоефективних проектів.

З цією думкою також погоджуються представники енергопостачальної компанії YASNO. Вже сьогодні вони реалізували декілька масштабних проектів щодо збільшення енергоефективності промислових та соціальних об’єктів.

“Наш досвід у галузі енергозбереження довів, що на кожний мільйон євро інвестицій можна отримати 11,5 млн кВт.год/рік, - повідомив керівник департаменту з інвестицій та фінансів YASNO Efficiency Юрій Бондарчук. - Тобто, я хочу наголосити, що енергоефективністю потрібно займатися у межах всієї країни, щоб у майбутньому вийти на якусь енергонезалежність”.

Також спікер наголосив, щоб займатися енергоефективними проектами ліцензія не потрібна. Їх можна та потрібно реалізовувати у власній оселі, житловому будинку, на виробництві.

Сьогодні, 21 травня, спікери та учасники онлайн-марафону продовжують обговорювати тему енергоефективності у комунальному секторі країни. Зокрема будуть розглянуті питання енергоефективності та енергоспоживання у бюджетних, релігійних, освітніх закладах, а також шляхи отримання інвестицій на реалізацію схожих проектів.


Тел.: +380(44)-536-40-29;
+380(97)-987-42-25;
Ел. пошта:
electromagazine@ukr.net


most actual video

most actual video