27-01-2021

На сьогодні це один з небагатьох чинних в Україні проєктів в альтернативній енергетиці з когенерування на основі промислових газів. Він забезпечує 1,56 МВт номінальної потужності електроенергії. Вироблену електро- й теплову енергію використовують для потреб шахти (обігріву та енергопостачання блока № 2 на «Степовій»).

«ДТЕК  - відповідальна компанія, яка активно впроваджує технології, що допомагають знизити негативний вплив промислового виробництва на екологічний стан регіонів, де працюють наші підприємства. Для нас проєкт з виробництва електро- і теплової енергії з промислових газів, таких як шахтний метан, замість вугілля - це перш за все скорочення викидів парникових газів і крок в сторону декарбонізації.  На шахті «Степова», де ми щороку видобуваємо близько 2 млн тонн вугілля, в процесі видобутку виділяється велика кількість газу метану. За допомогою системи дегазації ми його відкачуємо. І раніше потім просто викидали в атмосферу. Тепер цей газ перетворюється на електрику шляхом спалювання і з мінімальним впливом на навколишнє середовище. Поступове скорочення використання вугілля і зниження утворення відходів повністю відповідає цілям ESG стратегії, яку компанія прийняла до виконання у 2019 році», - зазначив Михайло Барабаш, директор з видобутку вугілля ДТЕК Енерго.

Проєкт реалізувала компанія Recycling Solutions, яка займається стратегічним управлінням відходами та побічними продуктами виробництва. Компанія відповідала за розробку технічного рішення, залучення фінансування, будівництво, запуск проєкту та зараз здійснює його операційне управління. Інвестиції Recycling Solutions склали - 2.6 млн USD.

«Ми розробляємо та впроваджуємо проєкти, які допомагають промисловим підприємствам знизити екологічне навантаження і ефективно використовувати вторинні промислові гази. Сьогодні в Україні потенціал цієї енергосировини недооцінений, попри успішне використання ресурсу у світових практиках. За даними експертів, в Україні переробляється тільки 1% шахтного метану», - підкреслив Дмитро Ануфрієв, генеральний директор Recycling Solutions.  

В планах ДТЕК та Recycling Solutions впровадити аналогічні проєкти ще на двох шахтах об'єднання ДТЕК Павлоградвугілля. Це дозволить в найближчі два роки знизити парникові викиди при виробництві вугілля приблизно на 3%. 


Тел.: +380(44)-536-40-29;
+380(97)-987-42-25;
Ел. пошта:
electromagazine@ukr.net


most actual video

most actual video